Op De Fontein werken 9 groepsleerkrachten, 3 leerkrachtondersteuners, 2 pedagogisch medewerkers, 1 interne begeleider en 1 directeur. Binnen het team hebben leerkrachten verschillende specialismen. Zo heeft de school een reken- en taal/leescoördinator (PostHBO), een meerbegaafdheidsspecialist, een cultuurcoördinator en een ICT'er. De directeur is geregistreerd directeur en master opgeleid en de intern begeleider is afgestudeerd orthopedagoog. We mogen en kunnen zeggen dat er binnen de school veel expertise in huis is op goed niveau.
Vakleerkracht
Er is een vakleerkracht bewegingsonderwijs verbonden met De Fontein in samenwerking met Sportservice Kampen.
Verlof personeel
Vervanging bij ziekte van een leerkracht
Als een leerkracht ziek is, proberen we eerst dat de duo-collega of een andere collega van De Fontein de groep overneemt. Lukt dat niet, dan zoeken we een invaller via JufMeester. Elke groep heeft een groepsmap met informatie over de klas en de leerlingen, zodat invallers snel weten hoe de groep werkt.
Wij hebben geluk met een hecht en betrokken team. Collega’s werken graag voor elkaar en lossen samen problemen op, zodat de school zo goed mogelijk blijft draaien. Toch merken ook wij de tekorten in het onderwijs. Het kan soms lastig zijn om een invaller te vinden, vooral tijdens griepgolven of bij onverwachte langdurige ziekte van een vaste kracht. We vragen ouders hiervoor begrip te hebben.
In uitzonderlijke gevallen kan het zijn dat een klas thuis moet blijven. We proberen dan altijd noodopvang te regelen, bijvoorbeeld door kinderen in een andere klas te plaatsen of een stagiaire te vragen op de kinderen te letten.
Via de Parro-app laten we ouders en de klas zo snel mogelijk weten wat er geregeld is.